Mężczyzna i żona PDF Drukuj Email

To nie jest abstrakcyjna książka o odległych sprawach.
To opowieść o tym co jest bardzo blisko albo wręcz nas dotyczy.

autor: Tony Parsons

Wakacje rozleniwiają, nawet jeśli sami pracujemy i nie możemy poleżeć pod palma z książką w ręku. Lektury na wakacje muszą mieć to coś ,co sprawia że nie zasypiamy, gdy tylko zrobi się gorąco a akcja w naszej powieści stoi w miejscu.
Dlatego polecam Wam sprawdzona przez wielu powieść brytyjskiego dziennikarza Tony'ego Parsonsa, którego uśmiech sprawia, że chce się czytać.

Najpierw połykałam co rano jadąc metrem do radia jego powieść "Mężczyzna i chłopiec", która była tak bliska życiu, że zastanawiałam się momentami czy nie czytam biografii. Dzień w dzień ubolewałam, że podróż metrem trwa tak krótko i że nie mogę pobyć z bohaterem książki dłużej.
Kolejną powieść tego autora, kontynuację "Mężczyzny i chłopca" - "Mężczyzna i żona" wzięłam ze sobą do Chorwacji. I tak oto znów mogłam popatrzeć na świat męskimi oczami. Przeżywać jego miłość do drugiej żony, przeżywać tęsknotę do syna, chorobę mamy, denerwować się, gdy pojawia się w nim ochota skoku w bok.

To nie jest abstrakcyjna książka o odległych sprawach.
To opowieść o tym co jest bardzo blisko albo wręcz nas dotyczy.
Ale najważniejsze, że poza życiową prawdy jest pełna pozytywnej refleksji iIe wiary, że miłość da sobie radę ze wszystkim.
Bardzo mi odpowiada końcowa myśl tej książki. "Ostatecznie jednak zrozumiałem, że tylko od nas zależy, czy czujemy się jak prawdziwa rodzina. Nikt inny nie ma znaczenia. Etykietki, które nam przylepiają nic nie znaczą"

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
https://www.facebook.com/Glosmchelminiak
Odwiedza nas 2 gości
Razem:
2003-2015 © Marzena Chełminiak